Sanem Tayman Eksin

Klinik Psikolog, Psikoterapist // sanem.tayman@icgoru.com

sanem foto

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimi için Fransa’ya gitti. Psikanalitik yönelimli bir eğitim programı olan Lyon Lumière 2 Üniversitesi’nde Psikoloji lisansını tamamlarken, bir yandan da Kognitif Bilimler (Sciences Cognitives) lisansını da bitirerek çift anadal yaptı. Ardından aynı üniversitede Psikopatoloji ve Klinik Psikoloji master programını yüksek onur derecesiyle (mention très bien) tamamlayarak Fransa’da Klinik Psikolog ve Psikoterapist unvanlarını almaya hak kazandı. ADELI Fransa sağlık çalışanları sistemine kayıtlıdır.

2016 yılından beri çeşitli yayınlarda çevirmenlik ve editörlük yapmaktadır. Psike İstanbul ve İstanbul Psikanaliz Derneği bünyesindeki çeşitli seminerlerde ardıl çeviri yapmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan Bianca Lechevalier’nin “Psikanalitik Anne-Çocuk Tedavisi: Çocuk Psikozuna Uzun Süreli Yaklaşım” başlıklı kitabının çevirmenidir. Ayrıca birçok farklı yayında ve derleme kitapta çeviri makaleleri mevcuttur. SURET Psikokültürel Analiz dergisi editörü ve yayın kurulu üyesidir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Güncel olarak meslektaşlara yönelik psikodinamik yönelimli süpervizyon çalışmaları yürütmektedir.

Avrupa Psikanalitik Psikoterapi Federasyonu’na bağlı İstanbul Yetişkin Psikanalitik Psikoterapi Derneği (İYPPD) üyesidir.

Halen İçgörü Psikoterapi Merkezi’nde gençler ve yetişkinlerle Türkçe ve Fransızca psikanalitik ve psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.