Psike İstanbul Sinema Akşamları: Yan, Yan, Yan

burn

 

ULUSLARARASI PSİKANALİZ BİRLİĞİ (IPA) “PROVISIONAL SOCIETY”: PSİKE İSTANBUL VE MODA SAHNESİ ORTAK ETKİNLİĞİ

Sinema Akşamları Moda Sahnesi’nde sürüyor…

SİNEMA AKŞAMLARI 2017-2018: “GÖĞE BAKALIM”

Yıllardır içimizdeki yangınlar, kayıplar, yaslar, teki/öteki, iyilik ve kötülükle ilgilenip duruyoruz. İçinde yaşadığımız zamanı filmler ve psikanaliz yardımıyla anlamaya/anlamlandırmaya çalışıyoruz fakat bazen bu “içinde yaşadığımız” bizi öyle avucuna alıyor ki kafamızı kaldıramıyoruz, geleceğe bakamıyoruz, ufku kaybediyoruz, ümitsiz kalakalıyoruz. İçinden çıkamıyoruz… Bu yıl filmlerimizi zamanın ilerlemediği, bizi karşıtlıklar içinde hapsettiği, yeniye, iyileşmeye ve yaratıcılığa alan açmakta zorlandığımız bu halin “içinden çıkmaya,” umuda ve ufka bakmaya çağıracak yapıtlardan seçtik. Gelin, birlikte “göğe bakalım” (Turgut Uyar’dan).

Psike İstanbul ve Moda Sahnesi işbirliğiyle sunulan Sinema Akşamları ayda bir Cuma akşamları yapılıyor. Film gösterimi sonrası Psike İstanbul üyesi psikanalistler ve psikanalist adayları, yönetmenler, oyuncular, alanlarının uzmanları ve izleyenlerin etkin katılımıyla seyredilen filmi psikanalitik yorumla ele alıyor.

“Göğe Bakalım” temasıyla ele alacağımız beşinci film, yönetmenliğini Chanya Button’ın yaptığı Yan, Yan, Yan (Burn, Burn, Burn, 2015).

Film izlendikten sonra IPA psikanalist ve psikiyatr Işın Sayın Tamerk tarafından değerlendirilecek ve izleyenlerle birlikte tartışılacaktır.

PROGRAM

Tarih: 30 Mart 2018

Saat: 20:00

Film: Yan, Yan, Yan (Burn, Burn, Burn)

Yönetmen: Chanya Button

Tartışmacı: Işın Sayın Tamerk

Etkinlik Yeri: Moda Sahnesi

Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi),

Halil Etham Sokak No: 34/27 Kadıköy 34710 İstanbul

Gişe -Telefon: (0 216) 330 58 00

Katılım: Etkinlik herkese açık ve ücretlidir.

Katılım Ücreti: 35 TL (Öğrenciler için 25 TL).

Etkinlik biletleri Moda Sahnesi gişesinde satılmaktadır. Yer sayısı kısıtlı olduğundan yer ayırtma yapılmayacaktır. Biletler telefonla kredi kartı üzerinden ya da gişeden alınabilir.

İlgilenen herkesi bekliyoruz.

www.psikeistanbul.org

www.modasahnesi.com